PODPROGRAM 2018 – EFEKTY

1. Fundacja Zacisze Grażyny z terenu województwa śląskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Chorzowie realizowała Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.
  2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze: warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe); skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane); mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający); mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju), cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy); tłuszcze (olej rzepakowy); dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
  3. Pomoc żywnościowa trafiła do 460 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa śląskiego.
  4. Wydaliśmy osobom potrzebującym: 22655 ton żywności, 2300 paczek żywnościowych, 0,00 posiłków.
  5. W ramach Podprogramu 2018 dla 460 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 4 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących: ekonomiczne – 1 spotkanie dla 47 uczestników, żywieniowe – 1 spotkanie dla 47 uczestników, kulinarne – 1 spotkanie dla 47 uczestników, niemarnowanie żywności – 1 spotkanie dla 47 uczestników.